BDE-RFM204-915
Mfr.Part #
BDE-RFM204-915
Manufacturer
BDE Technology
Package/Case
Datasheet
BDE-RFM204-915
Description
CC1310 Sub1GHz Module
Stock
105
Manufacturer :
BDE Technology
Product Category :
RF Transceiver Modules and Modems
Antenna Type :
PCB Trace
Current - Receiving :
5.4mA
Current - Transmitting :
13.4mA
Data Rate :
50kbps
Frequency :
915MHz
Memory Size :
128kB Flash, 20kB SRAM
Modulation :
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
18-SMD Module
Power - Output :
15dBm
Product Status :
Active
Protocol :
RF Family/Standard :
General ISM < 1GHz
Sensitivity :
-124dBm
Serial Interfaces :
Utilized IC / Part :
Voltage - Supply :
1.8V ~ 3.8V